سرطان غدد لنفاوی و درمان آن

لنف ادم و چاقی

مطالب علمی
بازدید:

علت صدا دادن زانو

مطالب علمی
بازدید:

لنف ادم، راههای درمان و کنترل آن

مطالب علمی
بازدید: 48

علائم یک بیمار مبتلا به لنف

مطالب علمی
بازدید:

 سرطان غدد لنفاوی چیست؟ (درمان لنف ادم)

می توان به طور قطع گفت که سرطان غدد لنفاوی که سرطان لنفوم نیز نامیده می شود یکی از شایع ترین سرطان ها می باشد. این سرطان بعد از سرطان مری تعداد آن افزایش یافته و 20 تا 50 سال بیشترین افراد مبتلا به آن هستند.
در این سرطان، سلول های سیستم لنفاوی به طور غیر طبیعی رشد کرده و به طور منظم به دیگر اعضا سرایت می کنند. به طور مثل  سرطان ایجاد شده در غده لنفاوی گردن ، ابتدا به ترقوه و سپس به زیربغل و داخل قفسه سینه کشیده شده و ممکن است که کل بدن را در برگیرد. متورم شدن غدد لنفاوی گردن از علایم آن است.

علایم سرطان غدد لنفاوی (علایم سرطان لنفوم) 

سرطان لنفاوی به طور کلی علایم خاصی ندارد و حتی علایمی مشترک با سرماخوردگی، آنفولانزا و یا بیماری های عفونی خواهد داشت اما می توان به موارد زیر اشاره کرد:

بروز تب بدون علت خاصی 

تورم گردن، زیر بغل و کشاله ران
عرق های شبانه
خارش پوست (به طور شدید)
کم  کردن وزن بی دلیل
این علایم ممکن است که مربوط به سرطان غدد لنفاوی نباشد ولی در صورت ادامه دار شدن این علائم، به پزشک متخصص مراجعه کنید. این بیماری ممکن است اول بدون علایم و درد باشد.

درمان سرطان غدد لنفاوی

سرطان غدد لنفاوی از جمله بیماری هایی می باشد که با درمان بهبود می یابد و افراد مبتلا اکثرا به صورت سرپایی درمان می شوند. برای درمان سرطان لنفوم اکثرا از پرتو درمانی، شیمی درمانی و یا هر دو استفاده می شود.

 
بازدید: تاریخ انتشار : 1396/12/08